Content

Aplink Veneciją: Lido

Nuotrauka iš asmeninio albumo. Italija, 2013
Tą rytą jūra vėsi, nebe itališka arbata, (o kažkas arčiau Baltijos), ir yra šioks toks vėjas (panašus į būnantį prie Baltijos) ir, garbės žodis, įbridusi į vandenį pradedu garsiai juoktis, tiesiog krykšti iš džiaugsmo, ir niekas negirdi, nes tąryt didelės bangos dūžta garsiai (bene kaip Baltijos), iš džiaugsmo, nes vėl priartėju prie namų, kad ir tokia keista jūros jungtimi. Priartėju prie vaikystės Šventosios ir Palangos pajūryje. Praėjęs mėnuo aplinkui leidžia pastebėti vis daugiau savasties ženklų. Nežinau, ar tai reiškia, jog pasiilgau savo vietos, ar kad kad pradedu ją projektuoti į šią.

O kiti tuo tarpu laido aitvarus ar tiesiog kaista saulėje, ir praskrenda lėktuvas su pritvirtinta žinute (galvojau, tokie egzistuoja tik animaciniuose filmuose, o štai, pasirodo, išties tokių būna), jei mokėčiau italų kalbą geriau, gal būčiau supratus, ką žinutė reiškia. Suprasiu greit. Pro šalį apsikarstę skarom ir laikrodžiais vaikšto vietiniai prekeiviai ir siūlo blizgučius, o dangus skaisčiai mėlynas, tiesiu rankas į jį, nyksta visos mintys, tik mėlynas dangus, mėlynas, nirvana vėjyje, pagauna. Ir varva sparčiai tirpdami itin juodo šokolado ledai.

Lido - sala, nutolusi nuo Venecijos dešimčia minučių kelionės laivu. Sala turistinė, pilna parduotuvių ir restoranų, skrybėlių ir laikraščių kioskų bei daugybės ledainių. Sala, besiskirianti nuo Venecijos transportu - čia leidžiamas automobilių ir autobusų eismas (pajaučiu, kad nuo pastarųjų Venecijoje šiek tiek atpratau - jokių perėjų ir sankryžų, ir raudonos šviesos, degančios tol, kol nuvažiuoja taip reikalingas autobusas). Sala, kur venecijiečiai traukia norėdami pasiekti jūrą.Viena kita palmė (kurios man vis dar kvepia egzotika), bažnyčios bokštas, minia, plaukianti pagrindine gatve, bei kiek toliau išsidėstę viešbučiai. Lyg ir nieko stebuklingo, bet jūra grįžti skatina. Ypač mano aprašytoji, rytinė, be minių. Su vėju, su bangomis. Kurios dūžta į pečius ir nusineša bet kokias mintis. O kai atsiguli ant vandens, būtinai atslenka kokia ir stumtėli į priekį. Ir kai pradedi plaukti, bangos stumia į priekį dar stipriau. Ir krantas jau arti. Neaišku tik ar šis, ar kitas.


0 komentarai (-ų):

Rašyti komentarą

Atradimams

Užsisakyk Šviesu.lt naujienlaiškį

Vardas

El. paštas *

Pranešimas *

Archyvas