Content

Apie baimes #1: It's just a ride

Nuotrauka iš asmeninio albumo. Italija, 2013
Kartais taip norisi mest viską ir pradėti keliauti po pasaulį. Pažeisti požeminius tylos įžadus ir užkalbinti nepažįstamąjį metro. Palikti darbą ir pradėti savo verslą. Vykti į šalį, kuri nėra tokia saugi kaip tos, kuriose esam įpratę gyventi, bet kuri klaikiai traukia. Taip norisi. Ir taip baisu. Taip baisu, nes vaizduotė skuba kurti vaizdinius, kas gali ne itin gero nutikti, gal ir nekurtų, bet yra sužadinama susirūpinusių aplinkinių kalbų, jų nesėkmių istorijų. Ir turbūt nereiktų to visiškai ignoruoti, dažnai norima gero. Bet nebūtina telktis vien ties nuomonėmis ir kalbomis, nebūtina imti to į širdį. Jei tik noras pakankamai stiprus. Viskas yra įmanoma, ir jei tuo netikit, įrodykit tai sau patys. Ne žodžiais, nors žodžiai pradžia gera. Nuo kažko pradėt juk reikia. Pradėti sau įrodinėti, kad bijoti neverta. Paranku pagrįsti tokį teiginį argumentais. Šiandien tai - Bill Hicks kalba "It's just a ride"

"The World is like a ride in an amusement park, and when you choose to go on it you think it's real, because that's how powerful our minds are. And the ride goes up and down and round and round, and it has thrills and chills and is very brightly colored, and it's very loud. And it's fun, for a while.

Some people have been on the ride for a long time, and they've begun to question, 'Is this real, or is this just a ride?', and other people have remembered, and they've come back to us and they say 'Hey, don't worry. Don't be afraid, ever, because this is just a ride.' And we KILL THOSE PEOPLE. 

"Shut him up! We have alot invested in this ride! SHUT HIM UP! Look at my furrows of worry. Look at my big bank account, and my family. This just has to be real."

It's just a ride.

But we always kill those good guys who try and tell us that. You ever noticed that? And let the demons run amok. But it doesn't matter, because ... It's just a ride.

And we can change it anytime we want. It's only a choice. No effort, no work, no job, no savings of money. A choice, right now, between fear and love. The eyes of fear wants you to put bigger locks on your door, buy guns, close yourself off. The eyes of love, instead see all of us as one.

Here's what we can do to change the world right now, to a better ride:

Take all that money we spent on weapons and defense each year and instead spend it feeding, clothing, and educating the poor of the world, which it would many times over, not one human being excluded, and WE CAN EXPLORE SPACE, TOGETHER, BOTH INNER AND OUTER, forever ... in peace."

Pasaulis yra tik pasivažinėjimas atrakcionų parke, tik akimirka, tik susirūpinimu aptverta iliuzija. Tik pasirinkimas. Baisu sklaidyti iliuziją, baisu paleisti daiktus, žmones ir įsitikinimus. Bet tai atneša minčių laisvę. Ir leidžia bendraut su žmonėm jų nesisavinant. Krautis į kišenę patirtis, o ne daiktus. Svarstyti negirdėtas idėjas, nebūtina jas perimti, užtenka išlaikyti atvirą protą ir priimti jas, bent pažinčiai. Nėra ko bijoti. Nes galimybės beribės. Nes mes beribiai.

Ir visa tai yra tik pasirinkimas. Kurį darom dabar pat.

Tik pasirinkimas.


0 komentarai (-ų):

Rašyti komentarą

Atradimams

Užsisakyk Šviesu.lt naujienlaiškį

Vardas

El. paštas *

Pranešimas *

Archyvas