Content

Interviu su Ed iš Ispanijos: Kaip mokyti empatijosEd gimė Ispanijoje, studijavo biologiją ir tuomet ėmė kurti kompiuterinius žaidimus bei programuoti - kalbam apie kelionę nuo mokslinio mąstymo grįsto vien faktais iki zen budizmo ir kovos menų, suvokiant, kad ne viską gali išmąstyti racionaliai. 

M: Kas yra svarbiausias dalykas, kurio išmokai šiam pasauly?

E: Turbūt empatija. Kai pagalvoji, beveik kiekviena pasaulio religija kalba apie empatiją. Ne be reikalo. Tai mąstymo dosnumas, galvojimas ne apie save. Nebūtinai bus paprasta, bet jei tiesiog sakysi - štai žmogus, jis gali būti kitoks nei tu, gali būti net tavo priešingybė, bet jei gali sustoti ir suvokti, išjausti bendrą žmogiškumą, tu jau judi teisinga kryptimi. 

M: Kaip galim mokyti empatijos?

E: Bandėm mokyti empatijos tūkstančius metų pasitelkę religiją. Galbūt vieniems žmoniems paprasčiau nei kitiems, galbūt jie turi aštresnį moralinį kompasą ar šiltesnę širdį, galbūt jie tiesiog labiau jaučia ir supranta kitus žmones. Bet ar gali to išmokyti? Turbūt. Turbūt svarbu ne mokyti, bet leisti kitiems mokytis iš tavo pavyzdžio, tavo rodomas pavyzdys daug svarbesnis nei tavo žodžiai. Ir jei nuo mažų dienų vaikai galės mokytis iš mūsų, tai taps kultūra, bene refleksu, jų gyvenimo dalimi. Bet mūsų pasaulyje empatija dažnai nėra svarbiausias mokymas ar svarbiausia vertybė. 

Visus interviu klausimus anglų kalba rasite čia . Klausytis galite Spotify, Apple Podcasts ar Google Podcasts.

https://www.beyondwalls.show/0 komentarai (-ų):

Rašyti komentarą

Atradimams

Užsisakyk Šviesu.lt naujienlaiškį

Vardas

El. paštas *

Pranešimas *

Archyvas